Reklama

Reklama

Za sprawą artystów z łęczyńskiej PLAMY "2021" jeszcze do 10 stycznia

Opublikowano: śr, 29 gru 2021 11:50
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje łęczyńskie Tak - zapraszając na wystawę swoich prac powstałych w mijającym roku - zarządzili artyści zrzeszeni w Łęczyńskim Stowarzyszeniu Twórców Kultury i Sztuki PLAMA.

Reklama

- Tytuł oznacza, że ekspozycja podsumowuje rok pracy artystycznej członków stowarzyszenia, od trzech lat już tytułujemy tak te nasze doroczne wystawy, które odbywają się zawsze w grudniu - wyjaśnia Paweł Brodzisz, kierownik CK-ODK, instruktor plastyki, artysta malarz i członek PLAMY.

Wernisaż wystawy pt. "2021" odbył się w Galerii CK-Osiedlowego Domu Kultury 16 grudnia. Swoje prace zaprezentowali: Dorota Bogucka, Paweł Brodzisz, Agnieszka Bydlińska, Urszula Bydlińska, Rafał Dybich, Maryla Giszczak, Katarzyna Jagiełło, Żaneta Kowalska-Fudała, Arkadiusz Kulpa, Marzena Malinowska, Magdalena Mańkowska, Bożena Ochnik, Teresa Pietras, Małgorzata Ostasz-Szeliga, Marta Siwko, Beata Smosarska, Renata Szuryga, Stanisław Andrzej Winiarski, Agnieszka Wróblewska, Barbara Zielińska, Maria Zuzańska.

PLAMA powstała w roku 1983. Stowarzysza artystów nie tylko z Łęcznej. Wielu plamowiczów należy do innych związków i stowarzyszeń m.in. Związku Polskich Artystów Plastyków, Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Plastycznych w Lublinie czy Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków. Na dorobek grupy składa się wiele wystaw zbiorowych w Polsce, na Białorusi, Węgrzech, Ukrainie, we Włoszech i Francji, udział członków w plenerach międzynarodowych oraz ich liczne indywidualne wystawy w galeriach w kraju i za granicą. PLAMA jest organizatorem lokalnych konkursów plastyczno-fotograficznych, w tym Ogólnopolskiego Konkursu Rysunku Węglem. Jest inicjatorem i współorganizatorem międzynarodowych plenerów artystycznych, na które od 2005 roku przybywają do Łęcznej artyści z całego świata. Ma na koncie wiele warsztatów poetyckich oraz publikacji. Za swoją rolę w naszej kulturze została wyróżniona nagrodą burmistrza Łęcznej "Łęczyński Odyniec Kultury 2002", zaś w roku 2013 minister kultury i dziedzictwa narodowego przyznał PLAMIE honorową odznakę Zasłużony dla Kultury Polskiej.

Prace członków stowarzyszenia oglądać można do 10 stycznia 2022.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.