Reklama

Reklama

Wreszcie ujawnili na co fundacja syna starosty wyda ponad pół miliona publicznych pieniędzy

Opublikowano: wt, 23 lis 2021 15:46
Autor:

Wreszcie ujawnili na co fundacja syna starosty wyda ponad pół miliona publicznych pieniędzy - Zdjęcie główne

Na konferencji prasowej w Lubartowie Karol Niewiadomski stał za swoim szefem wiceministrem finansów Piotrem Patkowskim, który od lutego br. Patkowski jako przedstawiciel resortu finansów zasiada w radzie Narodowego Instytutu Wolności, rządowej agencji, która przyznała łącznie 615,5 tys. zł dofinansowania fundacji syna starosty. Także w lutym br. ta fundacja składała wnioski o dotacje

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje łęczyńskie 19 warsztatów dla mieszkańców, trzy konferencje, sześć raportów i tyle samo debat wokół ich tematyki zorganizuje fundacja założona przez Karola Niewiadomskiego, syna starosty łęczyńskiego. Resztę uruchomionej właśnie dotacji przeznaczy na wynagrodzenia, zakup laptopa, aparatu i kilku akcesoriów elektronicznych. To wszystko za 615,5 tys. zł publicznych środków.

Reklama

Taka kasa dla nowej fundacji

Przypomnijmy, że Fundację Rozwoju Powiatu Łęczyńskiego (FRPŁ) założoną przez Karola Niewiadomskiego, działacza PiS i syna starosty łęczyńskiego oraz pełnomocnika tej partii w powiecie łęczyńskim Krzysztofa Niewiadomskiego Narodowy Instytut Wolności docenił bardzo szybko, bo gdy w lutym br. fundacja składała wnioski o dotacje, istniała zaledwie miesiąc.

Mimo tak krótkiego stażu rządowa agencja przyznała fundacji maksymalną liczbę punktów, w tym za doświadczenie. W efekcie otrzyma dwa dofinansowania o łącznej wartości 615,5 tys. zł.

Umowy na dofinansowanie działań fundacji na początku listopada podpisał jej nowy prezes Jarosław Piekarz. Jednak, mimo że on formalnie szefuje tej organizacji, to numer telefonu do fundacji podany we wnioskach należy do Karola Niewiadomskiego.

Od kilku miesięcy próbowaliśmy dowiedzieć się od niego, na co jego fundacja przeznaczy pieniądze podatników przyznane przez agencję powołaną przez polityka PiS Piotra Glińskiego. Jednak Karol Niewiadomski konsekwentnie nie odbiera od nas telefonu. 

Przez te kilka miesięcy również NIW odmawiał przesłania "Wspólnocie" wniosków, bo - jak informował nas instytut - są "dokumentami prywatnymi" dopóki fundacja nie zawrze umów na dofinansowanie. 

Na to pytanie znamy odpowiedź dopiero teraz, gdy fundacja dopełniła już wszystkich formalności i podpisała umowy na dofinansowanie. W związku z tym wnioski z wyliczeniami stały się dokumentami publicznymi i w ubiegłym tygodniu otrzymaliśmy już kopie dokumentów.

Wydatki na zadanie "THIN THANK w Powiecie Łęczyńskim" (łącznie 235,5 tys. zł):
99 tys. zł – zarządzanie projektem
54 tys. zł - na przygotowanie, opracowanie i wydanie sześciu tematycznych raportów
37,2 tys. zł - promocja
22 tys. zł – organizacja sześciu debat tematycznych
18 tys. zł - opracowanie graficzne, skład i druk raportów
5,3 tys. zł – zakup aparatu fotograficznego z akcesoriami

Wydatki na zadanie "Rozwój instytucjonalny Fundacji Rozwoju Powiatu Łęczyńskiego gwarantem silnego społeczeństwa obywatelskiego" łącznie 380 tys. zł:
114 tys. zł – wynagrodzenie dyrektora biura
91,2 tys. zł - organizacja 19 warsztatów dla mieszkańców powiatu
52,8 tys. zł – pensja koordynatora fundraisingu
52,8 tys. zł – wynagrodzenie pracownika fundacji
18,8 tys. zł – obsługa księgowa
15,6 tys. zł – organizacja trzech konferencji samorządowych
15 tys. zł – zakup sprzętu elektronicznego
10 tys. zł - stworzenie strony internetowej
6 tys. zł – wynajem stałej siedziby
3,8 tys. zł - szkolenie wewnętrzne dla pracowników fundacji

(...)

Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu "Wspólnoty Łęczyńskiej" - LINK

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (6)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • miesiąc temu | ocena +0 / -0

  Ciekawe

  Co to za nazwa THIN TANK? Chyba powinno być THINK TANK. Bezdomna fundacja składa wniosek, warunkiem formalnym jest 2-letnie doświadczenie, a fundacja ma miesiąc, dostaje maks punktów i jeszcze żadna instytucja z 3 literkami w nazwie tego nie sprawdza?

 • miesiąc temu | ocena +0 / -0

  On

  Czyli głównie wynagrodzenia i sprzęt, reszta to bicie piany. Mam nadzieję, że nie spoczniecie na laurach i napiszecie kto będzie autorem raportów czy też prelegentem. Może ludzie z fundacji Eugeniusza Kwiatkowskiego?

 • 2 miesiące temu | ocena +0 / -0

  bart

  Lepiej byłoby te pieniądze rozmienić na banknoty o nominale 10zł, 20zł lub 50zł i zasilić nimi kocioł w miejskiej ciepłowni.

 • 2 miesiące temu | ocena +4 / -0

  Fikcja fobrze platna

  To biznes pod chaslem ,,doskonalenie szkolenie,,

 • 2 miesiące temu | ocena +5 / -0

  Nik to piwinien sprawdzic

  Gdyby to trafplo do szkól to dzieci by mialy pozytek a tak to w bloto

 • 2 miesiące temu | ocena +8 / -0

  Flip i Flap

  Flip i Flap