Reklama

Reklama

Na łyżwy do Łęcznej

Opublikowano: pon, 8 lis 2021 17:06
Autor:

Na łyżwy do Łęcznej - Zdjęcie główne

zdjęcie ilustracyjne - Pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje łęczyńskie Najwięcej głosów łęcznianie oddali na lodowisko. Co jeszcze zostanie zrealizowane z budżetu obywatelskiego?

Reklama

W październiku łęcznianie wybierali pomiędzy 32 projektami, dzieląc w ten sposób 322 tys. zł. Zwycięskie zadania burmistrz Łęcznej wpisze do projektu budżetu na przyszły rok  – informuje Grzegorz Kuczyński z łęczyńskiego ratusza.

- Budżet został podzielony na trzy części: przyrodniczą, poświęconą dzieciom i młodzieży oraz osiedlową. W trakcie elektronicznego głosowania prawidłowo oddano 749 głosów – dodaje.

W budżecie zielonym z kwotą do podziału 40 tys. zł. najlepiej oceniono projekt "Budki lęgowe dla jerzyków - odkomarzamy miasto". Wniosek otrzymał 267 głosów. Dzięki jego realizacji w Łęcznej pojawią się kolejne budki dla jerzyków, ptaków, które zjadają tysiące komarów dziennie. W ten ekologiczny sposób możemy zmniejszyć liczebność tych krwiopijnych owadów. Koszt 20 tys. zł.

Drugim zadaniem, które zostanie sfinansowane w ramach realizacji budżetu zielonego, będzie "Uporządkowanie skarpy w dolinie rzeki Świnki" (232 głosy). Zadanie polega na uporządkowaniu skarpy w dolinie rzeki Świnka. W ten sposób poprawione zostaną walory krajobrazowe doliny rzeki. Koszt 20 tys. zł.

W budżecie dla dzieci i młodzieży z kwotą do podziału 50 tys. zł najlepiej oceniono pomysł sezonowego lodowiska. - To także najwyżej oceniony przez mieszkańców projekt w tegorocznej edycji, który zebrał 405 głosów. W ramach jego realizacji po raz pierwszy w Łęcznej pojawiłoby się sezonowe, sztuczne profesjonalne lodowisko. Koszt miesięcznego wynajmu 50 tys. zł – mówi Grzegorz Kuczyński.

Co na osiedlach?

W ramach budżetu osiedlowego na os. Samsonowicza zwyciężył projekt "Postawienie altan ogrodowych wraz z miejscami na odpoczynek wzdłuż ścieżki pieszo-rowerowej w dolinie rzeki Świnki" (143 głosy). Zadanie polega na postawieniu altan wzdłuż ścieżki pieszo-rowerowej w dolinie rzeki Świnki. Takie miejsca mają służyć odpoczynkowi, a także umożliwić obcowanie z naturą z dala od miejskiego zgiełku. Koszt - 60 tys. zł.

Również za 60 tys. zł na os. Niepodległości zrealizowana będzie rozbudowa parkingu przy ul. Wojska Polskiego (80 głosów). Dzięki realizacji wniosku na rozbudowywanym od dwóch lat parkingu pojawi się kilkadziesiąt dodatkowych miejsc parkingowych, a jeśli wystarczy środków, to także oświetlenie.

Na Bobrownikach zbudowane zostaną miejsca postojowych dla samochodów osobowych przy ul. Leśnej (71 głosów, koszt 60 tys. zł). Realizacja ma pomóc rozładować sytuację parkingową występującą na całej długości ulicy Wiklinowej, gdzie brakuje powierzchni na miejsca dla aut.

Na Starym Mieście powstaną progi zwalniające na ul. Mickiewicza, Średniej i Nadrzecznej (24 głosy, jedyne zadanie proponowane na tym osiedlu).

Zadanie polegać będzie na zabudowie progów zwalniających na ulicach, przy których, zdaniem mieszkańców, kierowcy jeżdżą zbyt szybko. Zadanie ma wpływ na bezpieczeństwo osób poruszających się po wymienionych ulicach. Koszt: 24 tys. zł. Progi zwalniające będą także na osiedlu Kolonia Trębaczów (za 12 tys. zł).

Z kolei na Słoneczku zostanie zbudowany parking przy ogródkach działkowych Relaks (30 głosów). Parking poprawi komfort korzystania z działek przez ich właścicieli, a także ich gości. Dzięki temu samochody dziko ustawiane przy ulicach przestaną stanowić zagrożenie w ruchu drogowym. Koszt wyniesie 15 tys. zł. Było to jedyne zadanie proponowane na Słoneczku.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.